SetCRM Maya'da isteğe bağlı menü kırılımları nasıl tanımlanır?

0 oy
2 Mayıs 2015 Kemal Çolak (2,420 puan) sordu
17 Haziran 2015 Kemal Çolak düzenledi

1 cevap

0 oy
31 Mayıs 2015 ilker Hoşgör (860 puan) cevapladı
9 Haziran 2015 ilker Hoşgör düzenledi

Menü oluşumu "Özel Nesne" isimleri ile  sistem tarafından "Default" menü olarak oluşturulmaktadır.Kullanıcı bu menüleri kendi belirleyeceği ad altında kırılım olarak oluşturabilmekte ve kullanım kolaylığı sağlayabilmektedir.

Örneğin aşağıdaki "Aksiyonlar" adı altında oluşturulmuş bir yeni Menü Ögesi altında ulaşılması istenen diğer menüler kırılım olarak oluşturulabilmektedir.

Bu işlemin yapılabilmesi için Yönetim menüsü içinde "Menüler" kısmı tıklanarak sistem tarafından oluşturulmuş "Default" menüsü tıklanarak içerisine girilir.

Öncelikle Yeni menü ekleme işlemi yapılmalıdır.Bu amaçla "Yeni Menü" butonu tıklanarak yeni menü tanımlanır.

Bu tanımlanan yeni menü adı "Menüler" içerisinde görünür.Menü ismi tıklandığında oluşturulmuş Nesne isimlerinin olduğu menü listesine ulaşılır.

"Yeni Menü Ögesi" tıklanarak yeni bir menü ögesi oluşturulmalıdır.Bu tanımlamada "Url" adres kısmına "x" işareti konulur zira bu menü altına diğer nesne "Url" adresleri tanımlanarak işlem yapılacaktır.

Oluşturulmuş Yeni Menü Ögesi "Default" menü içinde aşağıdaki gibi görüntülenecektir.

Burada eklenen yeni menü ögesi "Aksiyonlar" olarak tanımlanmıştır.Bu yeni menü ögesi tıklandığında açılan sayfada Yeni Menü Ögesi tanımlanır.

Yeni tanımlanmış Menü Ögesi aşağıdaki şekilde görüntülenir.

 

Bu işlemler ile sistemde oluşturulmuş olan birden çok Nesne ve bunlara ait menülerin kullanıcının kullanım kolaylığı sağlayacak açılır menü dizaynı sağlanmış olacaktır.Sağa doğru genişleyen menü listesi yerine ilişkili nesnelerin aynı menü ögesi altında toplanması sağlanmış olmaktadır.

Hoş geldiniz, Yardim sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...