SetCRM'de Nesnelere ait sayfa tasarımı nasıl yapılır?

0 oy
4 Mayıs 2015 Kemal Çolak (2,420 puan) sordu

1 cevap

0 oy
7 Mayıs 2015 ilker Hoşgör (860 puan) cevapladı
7 Haziran 2015 Serap Karakoç düzenledi

Sayfa ayarı yapılmak istenen Nesne "Özel nesneler" menüsü içerisinden seçilir.

Örn: Firma Nesnesinin Sayfa tasarımı için

Seçilerek Sayfaya ait alanların isteğe göre yerleştirilmesi sağlanır.Bu amaçla;

1.Sayfada kullanılması düşünülen alanlar için kaç sütün ihtiyacı vardır?

2.Sayfada Panel kullanılmak isteniyor mu?

Bu soruların cevabına göre;

a)Panel eklemek için; mouse ile tablo işaretli ikon tıklanarak default gelen tek hücre aşağı doğru istenen panel adedi kadar işaretlenir.Her bir panel için de sütün ve satır eklemesi panele ait tablo işareti ikonu üzerinden yapılacaktır.

b)Panel içine satır ve/veya sütün eklemek için mouse ile  tablo işareti seçilerek istenilen sayıda sütün ve satır şecilerek tıklanır.

c)Panel, panel içerisinde satır ve sütunların seçimi sonrasında alan isimlerinden oluşan simgeler sürükle bırak metodu ile tablo içerisindeki alanlar yerleştirilerek sayfa tasarımı tamamlanır ve kaydet butonu tıklanarak kaydedilir.

d)Paneller kale işareti tıklanarak isimlendirilebilir,göz ikonu tıklanarak renklendirilebilir ve aşağı ok ikonu tıklanarak panelin açık veya kapalı gelmesi sağlanabilir.

e)Satır ekleme ve silme işlemi her bir panel için seçilen satır sonrası gözükecek olan dört adet yatay cizgi ve sol ok ikonu tıklanarak "add_before_new_row !!!" üste satır ekler "add_after_new_row !!!" Alta satır ekler. "remove row!!!" satır siler.

Yapılan işlemlerin sonrasında tasarımınızı "Kaydet" butonu tıklayarak kaydediniz.Kontrol  için İlgili nesne seçilerek sayfa tasarımınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

İstenilen her zaman sayfa tasarımınızı değiştirebilirsiniz Ancak alışılagelmiş ve kullanılmakta olan tasarımın kullanıcılar için bir alışkanlık oluşturacağını akıldan çıkarmamak ve bunu dikkate alarak sayfa tasarımını oluşturmak doğru bir seçim olacaktır.

Hoş geldiniz, Yardim sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...