Logo Entegrasyonu ile sistemde neler nasıl yapılır?

0 oy
20 Temmuz 2015 Kemal Çolak (2,420 puan) sordu

1 cevap

0 oy
20 Temmuz 2015 Kemal Çolak (2,420 puan) cevapladı
Sistemde iki türlü Logo entegrasyonu mevcuttur. Logoya veri yazımı ve Logo dan veri okuma olarak ikiye ayrılır.

Veri Yazımı:

İş Kuralları Aksiyonlarından biri olan HTTP İsteği Gönder sayesinde logo entegrasyonunda veri yazımı yapılabilir. Örneğin; Sipariş Aktarımı, Mobil Tahsilat Aktarımı vb.. Bu entegrasyon sayesinde Logo kullanan müşteriler sistemi Mobil Sipariş Yazılımı, Mobil Teklif Yazılımı, Sipariş Yazılımı veya Teklif yazılımı olarak etkin bir şekilde kullanabilirler.

Yapılması gerekenler:

1.  İş Kuralları aksiyonunda Özel Nesneyi, Record Post ve AllRecordAsDTO seçerek aksiyonu oluşturmamız gerek. Bu aksiyon Logonun çalıştığı serverda kurulu olan servisi Sipariş veya Diğer entegrasyon konularının tüm bilgilerini aktarır.

2. Servise giden kayıt bilgileri servisde Logo içerisinde hangi alanlara yazacağı belirtilerek Logo içerisinde kayıt oluşturulabilir.

3. Bu kayda ait bilgiler tekrardan CRM'deki ilişkili kaydı güncelleyebilir. Örneğin CRM'den teklif oluşturduktan sonra entegrasyon sonucunda teklife ait Sipariş logo oluşur. Logodaki Sipariş numarası ise tekrardan CRM'e aktarılır. Böylelikle CRM üzerinden teklif siparişe dönmüş ise Logo Sipariş Numaraları görüntülenebilir. Bu özellik sayesinde sistem hem CRM hem Mobil Sipariş Yazılımı hem de Mobil Teklif Yazılımı kullanımdan önemli avantajlar kazandırmaktadır.

4. Logoya Sipariş aktarımı ile ilgili herhangi bir problem yaşandığında sistem tarafından  bir seferlik oluşturulan iş kuralları sayesinde ilgili kişilere otomatik olarak uyarı E-mailleri aktarılabilir.

 

Veri Okuma

Kullanıcı firma CRM sisteminde bulunacak olan Logo Entegre kodları sayesinde sistem içerisinde varsayılan değer getirilebilen alanların hepsine Logodan veri okuyabilir. Örneğin firma bakiyesi, ürün stok adedi, firma risk durumu vb.. Bu alanlardan istenilenler değiştirilebilir yapılıp istenilenler değiştirilemez yapılabilir.

Sistem içerisinde özel alanlarda "Varsayılan Değer" yazdığımı kısımlara yazılan formül (formül detay bilgisi kısa zaman içerisinde eklenecektir.) ile gerekli bilgiler Logodan okunabilir.

Böylelikle Mobil Teklif Yazılımı veya Mobil Sipariş Yazılımı olarak kullanmak isteyen firmalarda, saha üzerinden Stok adetleri, cari durumu, risk durumu gibi bilgiler aktif bir şekilde takip edilebilir ve Mobil Sipariş ve Mobil Teklifler etkin bir şekilde mobil cihazlar üzerinden etkin bir şekilde girilebilir.
Hoş geldiniz, Yardim sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...